Międzynarodowy Kurs Pianistyczny
  • English
  • Polish
  • Chinese

profesorowie:

prof. Fumiko EguchiFUMIKO EGUCHI - w Japonii jest uznawana za jednego z najbardziej znaczących pedagogów. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w klasie Susumu Nagai, następnie kształciła się w Toho School of Musik pod kierunkiem Jun Date. Dalsze studia kontynuowała w Europie, równocześnie występując jako solistka, kameralistka, z towarzyszeniem orkiestry, a także jako akompaniatorka.

Kształcąc wielu kompozytorów i artystów, poświęciła się rozwijaniu młodych talentów jako przewodnicząca stowarzyszenia Yamaha Master Class, od jego założenia w 1988 r. Prowadzi warsztaty i wykłady w wielu miastach Azji, Europy i Ameryki. Od 2010 roku jest wykładowcą w Akademi Muzycznej Ishikawa.

Jej poświęcenie dla edukacji muzycznej nie ogranicza się do aktywności pedagogicznej, ale obejmuje również wydawnictwo i korektę publikacji naukowych, a także prowadzenie seminariów grupowych dla dorosłych adeptów gry na fortepianie, jak również dla nauczycieli. Profesor Eguchi była jurorem w wielu krajowych i międzynarodowych konkursach w Japonii i za granicą.

Aktualnie jest profesorem na Uniwersytecie Muzycznym w Showa (pełni tam też funkcję kierownika katedry), dyrektorem Showa Musik and Ballet Studio, dyrektorem Instytutu Edukacji Muzycznej i wykładowcą w Piano Art Academy. Jest członkiem Narodowego Związku Nauczycieli Fortepianu w Japonii, a także Zarządu Organizującego Międzynarodowy Konkurs Fortepianowy im. F. Chopina w Azji.