ANNA GÓRECKA - jest pianistką zainteresowaną przede wszystkim bogactwem i różnorodnością muzyki XX i XXI wieku (od Gaspard de la nuit Ravela po Sonatę Mikołaja Góreckiego juniora). Ma również w swoim repertuarze dzieła wielkich klasyków i romantyków (m. in. Mozart, Beethoven, Chopin, Brahms). Dialogi pomiędzy twórcami różnych epok i stylów to główny nurt jej poszukiwań, które podejmuje również we współpracy z innymi muzykami. Wśród nich są dyrygenci tacy jak: Reinbert de Leeuw, Juozas Domarkas, Jacek Kaspszyk, Antoni Wit, Agnieszka Duczmal, Jerzy Maksymiuk, Mirosław Błaszczyk, David Lloyd-Jones, Roland Bader. Ze skrzypkiem Krzysztofem Bąkowskim wykonuje repertuar sięgający od Mozarta do Arvo Parta. W roku 2005 w wytwórni CD Accord ukazała się ich wspólna płyta z utworami na skrzypce i fortepian Karola Szymanowskiego. Nagranie to uzyskało tytuł płyty miesiąca brytyjskiego miesięcznika muzycznego Classical CD Reviews MusicWeb. Płyta nagrana dla wytwórni DUX z Koncertem op. 40 Góreckiego (DUX 0924) otrzymała nominację do nagrody „Fryderyk” za rok 2013. Nominację tę w roku 2016 otrzymała również kolejna płyta zawierająca m.in. „Pieśni o radości i rytmie” Góreckiego, nagrana z orkiestrą AUKSO pod dyrekcją Marka Mosia.
Anna Górecka studiowała pod kierunkiem profesora Andrzeja Jasińskiego oraz Wiktora Mierżanowa, sławnego rosyjskiego pianisty i pedagoga. Jest laureatką konkursów pianistycznych w Senigalii i Hamburgu oraz Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku. Jej trasy koncertowa prowadziły przez Japonię, USA i wiele krajów europejskich. Występowała w takich miejscach jak: Filharmonia Berlińska, Wielka Sala Konserwatorium Moskiewskiego, Bosendorfer Saal w Wiedniu, Colston Hall w Wiedniu, Osaka Festival Hall, Tokyo Metropolitan Theatre, Palau de la Musica w Barcelonie, Teatr Ermitaż w Petersburgu, Filharmonia Narodowa w Warszawie, Studio Koncertowe im. W. Lutosławskiego w Warszawie, NOSPR w Katowicach itp.
Po jej recitalu w Wigmore Hall w Londynie jeden z recenzentów pisał: „Górecka ukazała się w Wigmore Hall jako nadzwyczajna pianistka. Talent Góreckiej to coś więcej niż wynik pracy od czwartego roku życia. To otrzymana od Boga zdolność. Jej interpretacja środkowej części arcydzieła Ravela Gaspard de la nuit była jednym z najbardziej wzruszających wykonań, jakie kiedykolwiek słyszałem.”
Anna Górecka brała udział w prawykonaniach wielu dzieł kompozytorów współczesnych, niektóre utwory napisane zostały specjalnie dla niej (np. sonaty fortepianowe Mikołaja Góreckiego juniora i Tomasza Kamieniaka). Szczególne miejsce w jej repertuarze zajmują dzieła jej ojca, Henryka Mikołaja Góreckiego.
Anna Górecka jest jurorem krajowych i zagranicznych konkursów pianistycznych, prowadzi również kursy dla młodych pianistów. Znajduje też wiele przyjemności w pracy pedagogicznej ciesząc się licznymi konkursowymi sukcesami swoich uczniów.