Międzynarodowy Kurs Pianistyczny
  • English
  • Polish
  • Chinese

profesorowie:

prof. Lee Kum Sing LEE KUM SING - studiował w klasie Gerharda Puchelta w Berlinie, jak również w klasie Juliusa Katchena i Magdy Tagliaferro w Paryżu. Współpracował też z Hansem Richter-Haaserem i Orazio Frugoni. Karierę solową rozpoczął w latach 50. w Singapurze i Malezji. Koncert inaugurujący swoją karierę zagrał w Sali Konferencyjnej Narodowego Teatru w Singapurze. W 1963 roku zadebiutował w Carnegie Hall w Nowym Jorku, a w 1969 w Wigmore Hall w Londynie. Przez ponad trzy dekady zdobywał duże uznanie jako solista, a także kameralista w Azji, Europie, Ameryce Północnej i Australii. Występował z wieloma orkiestrami symfonicznymi w Kanadzie i Azji. Współpracował przy tym z takimi artystami, jak Cho-Liang Lin, Alfredo Campoli, Dong-Suk Kang, Bion Tsang, Tsuyoshi Tsutsumi, Rivka Golani, Kim Borg, Joan Hammond, Betty Allen, and Takao Okamura. Jego koncerty nadawane były w wielu stacjach telewizyjnych i radiowych w Azji i Europie, Kanadzie i Australii.

Od roku 1971 Profesor Lee pełni funkcję Kierownika Katedry Fortepianu w Akademii Muzycznej w Vancouver, w Akademii Muzycznej w Kanadzie, a w latach 1971-2006 był profesorem na Uniwersytecie British Columbia. Od roku 1985 jest także gościnnym profesorem w wielu konserwatoriach muzycznych w Chinach. Profesor Lee zdobył międzynarodowe uznanie jako jeden z najbardziej zasłużonych profesorów. Wielu jego studentów zdobywało nagrody na największych narodowych i międzynarodowych konkursach, co dało im możliwość aktywnego koncertowania i nagrywania płyt.

Przez ponad 40 lat Profesor Lee prowadził kursy mistrzowskie, a także był wykładowcą na warsztatach w Holandii, Polsce, Francji, Niemczech, Belgii, Włoszech, Japonii, Chinach, Hong Kongu, Singapurze, Korei, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Lee Kum Sing był także gościnnym profesorem na Uniwersytecie w Indianie, Banff Centre of Arts, Oberlin College Conservatory, jak i na Uniwersytecie w Teksasie, a także dawał kursy mistrzowskie w ramach międzynarodowych festiwali takich, jak w Książu i Dusznikach Zdroju w Polsce, Chopin Festival Nohant we Francji, Morningside Music Bridge, Toronto Summer Music i Orford Music Festival w Kanadzie.

Profesor Lee był jurorem na prestiżowych konkursach pianistycznych, m.in. Queen Elisabeth Music Competition (Bruksela), XIII Międzynarodowy Konkurs Chopinowski (Warszawa), Rachmaninov competition (Moskwa), III Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny (Pekin), Councours Musical International (Montreal), Esther Honens International Piano Competition (Calgary), Gina Bachauer International Piano Competition (Salt Lake City), Konkurs im. I. J. Paderewskiego (Polska), Dublin International Piano Competition, a także "Alessandro Casagrande" International Piano Competition (Terni, Włochy).

W 2014 roku Profesor Lee ma w planach kursy w konserwatoriach muzycznych w Chinach, Hong Kongu i południowo-wschodniej Azji, a także festiwale muzyczne w Polsce, Włoszech i Kanadzie.